Балкан
20. November 2023 - 10:09

Силен земјотрес ја погоди Турција

Земјотрес со јачина од 4,5 степени според Рихтеровата скала утрово ја погоди источна Турција.

Земјотресот е регистриран на 29 километри североисточно од Синџик во провинцијата Адијаман.

Земјотресот е регистриран на длабочина од девет километри.

Ново на Сител