Свет
15. July 2019 - 11:09

Силен земјотрес ја погоди Папуа Нова Гвинеја

Земјотрес со интензитет од 6,4 степени ја погоди Папуа Нова Гвинеја, соопшти денеска американскиот геолошки завод.

Засега нема извештаи за евентуални жртви или материјална штета.