Свет
3. December 2017 - 15:08

Силен земјотрес го погоди Еквадор

Силен земјотрес со интензитет од 6 по Рихтеровата скала го погоди денеска Еквадор.

Епицентарот бил на 73 км североисточно од Портовиеха. Засега нема информации за евентуални жртви или материјална штета.