Македонија
18. July 2019 - 15:56

Шумар сечел дрва без дозвола

Полициската станица Струга поднесе кривична пријава против Г.Б.(47) од Струга поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на службена положба и овластување“.
 
Пријавениот, вработен во шумско стопанство „Јабланица“, во атар на село Лакавица, соопшти денеска МВР, ставил печат на 136,5 кубни метри бесправно исечени букови дрва, сопственост на РСМ и овозможил да бидат транспортирани како легални.