Живот
15. November 2016 - 10:36

Шумахер се огласи по долго време – фановите пресреќни

Михаил Шумахер повторно го активираше својот Фејсбук профил на радост на своите фанови. Фановите вчера се потсетија на првата победа на иконата на Формула 1 која се случи пред точно 22 години.
 
Шумахер во декември 2013 година настрада за време на скијањето на Алпите. Долго беше во вештачка кома, а состојбата му беше лоша и откако се разбуди.
Се смета дека зад профилот на Шумахер се крие некој близок, но сепак оваа порака ги израдува фановите.