Македонија
20. January 2021 - 16:03

Штипјанец уапсен за тешка кражба

Вчера во 23.40 часот во Штип, полициски службеници од Полициската станица Штип го лишиле од слобода Ф.И.(31) од Штип, затоа што бил затекнат при вршење на кривично дело „тешка кражба“ од куќа, соопштуваат од МВР.

По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.