Живот
8. November 2016 - 14:29

Шпанскиот репрезентативец заработува милиони, неговата мајка проси пред супермаркет

Шпанскиот репрезентативец Нолито само неколку месеци по доаѓањето во Манчестер Сити, пружа одлични партии и одлично се вклопи во новата екипа. Сепак, неговата ситуација на приватно поле и не е така сјајна.
 
Иако заработува 110 илјади евра неделно, Нолито од тие пари повеќе не одвојува ништо за својата мајка која сега е принудена да проси за леб пред еден локален супермаркет во Шпанија.
 
Росио Агудо Дуран откако имала голема кавга со својот син открила се на шпанските медиуми.
 
– Ми рече: Оди по ѓаволите…ако сакаш да крадеш, кради, ако сакаш да просиш, проси, не ме интересираш, и напишал Нолито на својата мајка која вели дека и е многу тешко откако престанал да и праќа пари за храна и кирија.
 
Сепак, треба да се земе во предвид дека таа го оставила Нолито кога бил многу мал, имала проблеми со дрога и алкохол, а издржала и затворска казна.