Живот
28. July 2017 - 14:14

Шокантни слики ни доаѓаат од Крв во Грција, еве зошто го нарекуваат остров на блуд и разврат

 

 

Пијаните британски туристи се секое лето главна тема во светските медиуми. Нивните летувања во Грција и Шпанија остануваат трајно документирани на социјалните мрежи. Меѓутоа не поради доброто и примерно однесување, туку поради алкохолот и сексот, што на локалното населени од година во годинa се повеќе му пречи.

Така на Фејсбук страната "Turns out Kavos Was Ready for You" се појавиле фотографии од пијани туристи на островот Крф.

Сликите се повеќе од шокантни, а на нив можат да се видат луѓе како лежат во бесознание на плажи, спијат во паркови или барови, пренесува Дејли Мејл.

 

 

Фејсбук страната има повеќе од 5.300 фанови, а во центарот на вниманието е само еден ден по бурните реакции кои ги предизвика друга страна коа покажува дека состојбата во Магалуф во Шпанија не е ништо подобра.

 

 

Жителите на тоа летувалиште отвориле Фејсбук страна каде објавуваат фотографии на туристи, а страницата за краток временски период има 40.000 фанови.

 

 

Наместо очекуваната осуда, Британците бесни на оние кои ги фотографираат па велат дека туристите сакаат само да се опуштат на одмор и да се забавуваат. Нема причина некој да ги слика и објавува во јавност а со тоа да им ја нарушува приватноста.

 

 

Фотографиите од Магалуф погледнете ги ОВДЕ.