Фудбал
8. May 2022 - 21:28

Шкупи слави во Чаир, ечи „Гоце мајсторе“ | ВИДЕО

Фудбалерите на Шкупи по драматичниот натпревар против Шкендија кој се играше денеска во Тетово во Чаир ја слават шампионската титула.

Навивачите на Шкупи скандираат „Гоце мајсторе“ наменето за стратегот Гоце Седловски и пеат разни навивачки песни.