Македонија
30. јуни 2020 - 21:17

Шест лица се приведени по инцидентот кој вечерва се случи во Градската општа болница „8 Септември“

Извори од МВР за Сител велат дека групата вербално нападнала дежурен доктор во Ковид центарот во болницата. Во моментот се работи на расчистување на случајот, а полицијата го обезбедува Ковид центарот. Причините за инцидентот сѐ уште не се познати, а единствно што го потврдуваат од полицијата е дека лицата не биле вооружени.Детали за причините за инцидентот од МВР најавуваат за вечерва, но можно е тие да бидат соопштени утре.

Ирена Чачкова