Џет-Сет
16. April 2016 - 21:30

Шабан Шаулиќ итно опериран

 
Шабан Шаулиќ, кралот на народната музика е итно опериран. Фолкерот бил под нож поради проблеми со аортата на стомакот, која за малку ќе го чинела живот. Сега се опоравува и се чувствува добро.
 
Операцијата била направена во болница во Италија.
 
Кралот на народната музика неколку емисии во Ѕвездите на Гранд ќе го замени Аца Лукас, а потоа се враќа на судиското столче.