Фудбал
13. September 2016 - 9:15

Серија А: Прва победа за Емполи

Фудбалерите на Емполи дури во 3. коло ги освоија првите бодови во Серија -А откако на свој терен славеа со 2-1 против Кротоне.

Белуши и Коста беа стрелци на головите за домашните во 31. и 56. минута додека за гостите единствениот гол го постигна Сампиризи во 45м.