Спорт плус
25. February 2020 - 19:42

СЕХА: Завршниот турнир во Задар

Хрватскиот град Задар ќе биде домаќин на завршниот турнир на  9. Издание на  регионалната СЕХА ракометна лига.  Најдобрите четири екипи ќе се борат за пехарот од 3-5 април а учесниците ќе бидат познати по одигрувањето на четвртфиналните дуели.  Од нашите претставници во конкуренција е бранителот на трофејот Вардар кој  за противник во следната фаза го има хрватскиот вицепрвак  Нексе. Претходно од хрватските градови домаќини на завршниот Ф-4 беа уште и  Загреб и Вараждин.