Балкан
23. April 2017 - 15:33

Се стресе Солун: Напад со молотов коктел

Напад со молотов коктел беше извршен изутрината врз турскиот Конзулат во Солун, јави турската теелвизија „Си-Ен-Ен-Турк“. 

Нападот бил извршен од страна на маскирани лица, кои фрлале шишиња со запалива течност врз полицијата во Конзулатот. Никој не е повредени. 

Не е наведено што е мотивот за нападот.