Македонија
10. јуни 2023 - 15:56

Се самозадоволувал пред малолетник и се обидел да го силува, уапсен маж од тетовско

Вчера во 20.30 часот, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода Р.Л.(41) од тетовско село, соопшти МВР.

„Тој се сомничи дека се самозадоволувал пред малолетник од тетовско село и се обидел да изврши обљуба врз него,“ наведуваат од МВР.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.