Македонија
28. April 2018 - 13:09

Се превртел трактор, возачот починал на лице место

Вчера околу 13,00 часот било пријавено дека во атарот на село Ковач-Македонски Брод, 60- годишниот М.С од Скопје движејќи се со трактор по шумски земјен пат, изгубил контрола над тракторот којшто се превртел.

Од здобиените повреди М.С. починал на самото место. Од страна на лекар од Јавната здравствена установа Македонски Брод констатирана била смрт.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Полициска станица Македонски Брод.