Македонија
10. јуни 2020 - 11:20

Се превртел со трактор и починал

Вчера во 15.40 часот во Полициското одделение Македонска Каменица било пријавено дека во с.Дулица, на место викано „Цебовци“, додека Ќ.С.(47) од с.Дулица управувал трактор „фергусон“, се превртел со тракторот и починал на местото на незгодата.

Извршен бил увид,  а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на семејството, стои во соопштението од МВР.