Македонија
28. October 2018 - 10:01

Се превртел со трактор и починал

На 27.10.2018 година  околу 01.00 часот во с.Двориште-Берово,И .С (22) управувајќи трактор изгубил контрола и паднал во провалија. Во кабината на тракторот бил и А. К(34) и двајцата од с.Двориште. Од здобиените повреди А.К починал на пат кон  Медицински центар -Берово.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.