Живот
27. October 2017 - 12:35

Се маскирал како севернокорејскиот диктатор Ким Џонг Ун и прошетал по улиците во Њујорк, погледнете ги реакциите на минувачите

Минувачите останале запрепастени кога го виделе Ким Џонг Ун како влегува во зградата на Трамп заедно со своето обезбедување, и бара да се види со американскиот претседател.

Јутуберот "QPark" најмил човек кој наликувал на севернокорејскиот лидер, и го пратил да прошета на три различни локации во Њујорк. Изгледа дека луѓето веднаш го препозале диктаторот.

Веруваме дека реакциите на минувачите ќе ве изненадат, погледнете го видеото: