Македонија
16. May 2018 - 14:53

Се допишувале на Интернет, па закажале средба - велешанка доживеа пекол кој долго ќе го памети

Велешанка пријавила обид за силување, полицијата го истражува слуќајот. Според информациите на полицијата , вечера  во 14.00 часот во СВР Велес, С.Ш. (27)  од Велес, пријавила дека лицето Е.Ш.(31) од Прилеп се обидел да ја силува. Тие претходно оствариле комуникација на социјалните мрежи и договориле средба во Велес. Со возилото на Е.Ш. отишле на костурницата во Велес каде што ја присилувал на сексуален однос. Откако, го одбила, тој почнал да ја удира. С.Ш. паднала во безсознание, а Е.Ш. ја оставил во близина на Младинскиот парк и заминал во непознат правец. Со возило на Итна медицинска помош С.Ш. била пренесена во Јавната здравствена установа - Општа болница Велес. СВР Велес презема мерки за целосно расчистување на случајот.