Македонија
24. August 2016 - 10:16

Самоубиство ја потресе Македонија

Средовечен кумановец вчера се самоубил во својата семејна куќа, лоцирана на улицата „Кирил и Методиј“, потврди денеска МВР.

Тој бил пронајден обесен во 21.15 часот. Лекар од Здравствениот дом-Куманово констатирал смрт без траги на насилство.

МВР информира дека во согласност со јавен обвинител, телото на кумановецот е предадено на семејството.