Фудбал
8. December 2015 - 9:11

Само бод за Евертон

Екипите на Евертон и Кристал Палас го заклучија 15. коло во Англија со резултат 1-1. 

Иако Баркли и Лукаку три пати погаѓаа статива сепак домашниот Евертон се бореше за бод откако гостите го отворија резултатот преку Скот Дан на 15 минути до крајот. Израмнувањето дојде преку Лукаку.
Кристал Палас е 6. со 23 бода додека Евертон има бод помалку.