Здравје
14. December 2015 - 13:50

Сакате да го забрзате метаболизам со цел да ги исфрлите токсините од телото - Ова е вистинскиот рецепт за тоа!

Празниците притигнуваат и сите ќе се фрлиме на храната полна со маснотии и шеќери што секако носта и токсини во организмот. А тука се предходно собраните кои сме ги налепиле на нас, а штетат на нашето здравје, но и на изгледот.
 
Овој рецепт може да ви помогне да ослабете и да ги исфрлите сите отрови од организмот.
 
Се што ви е потребно:
- Една шоља сок од домати
- Пола лимун
- Две лажици изрендан ѓумбир
- Една лута пиперка (може и мелен)
- Две стебла целер
 
Измешајте го сокот од домати, сокот од лимун, ѓумбирот и лутата пиперка.
 
Послужете го во стаклена чаша и додајте во напитокот стеблата целер. Целерот се јаде напоредно додека се пие напитокот.
 
Дневно помеѓу оброците припремете севкупно три чаши  од овој топач на маснотии, а ако припремите повеќе од напитокот, чувајте го во фрижидер.