Џет-Сет
6. November 2020 - 10:03

САД: Келнерка открива кој од славните е скржав за бакшиш

Келнерка од Њујорк, открива кој од познатите лица во САД е најдобар, а кој најлош и најскржав муштерија…

Како вработена во познат елитен ресторан, Лора Месробијан имала чест да прими нарачки од голем број познати личности, и како што вели, непријатно е сознанието дека некој што скоро и го обожаваш, „не сака да пушти срце“ за бакшиш… Не кажува конкретно кој е тоа, но во своите Тик-Ток видеа, девојката говори за Џејк Џиленхол, Грета Гервиг, Глен Клоуз…

– Џејк е плачко-муштерија. Постојано негодува за нешто, а и никогаш не плати кога беше на вечера со пријателите, раскажува Лора.

Првото нејзино видео собра скоро 100.000 прегледи. Потоа таа говореше и за глумицата Грета Гервиг. – Со неа, тотално, би се забавувала цела вечер. Се радував на нејзиното присуство, вели Лора.

Но, партнерот на Гервиг – Ноа Бомбак, не ѝ бил толку забавен на келнерката.

Потоа, девојката која на Тик-Ток платформата се потпишува како @lauramesrob, говореше и за Џулијан Мур и Френсис Мекдорманд.