Свет
12. јуни 2016 - 9:53

САД: Две лица загинаа, две се повредени во пад на мал авион

Две лица загинаа, а две се повредени во пад на мал авион во Тенеси, јавија американски медиуми.

Авионот со еден мотор се урнал на аеродромот во градот Колиџдејл, изјави портпаролката на Службата за брза помош, Ејми Максвел.

Таа додаде дека во авионот имало четири лица, а двајцата повредени, од кои едниот е во критична состојба, се превезени со авион во медицинскиот центар Ерлангер.