Фудбал
2. August 2016 - 13:59

Рома го совлада Ливерпул

 
 
 Екипата на Рома забележа победа со 2:1 над англискиот премиер лилгаш Ливерпул во контролен пријателски натпревар одигран во Сент Луис, САД. 
 
Во првото полувреме беа постигнати два гола. Најнапред, Рома поведе со голот на босанскиот репрезентативец Един Џеко во 30-минута, а во последната минута (45) Олувасеј Ојо го израмни резултатот. 
 
Победничкиот гол за „римската волчица“ го постигна Мохамед Салах во 63-минута. 
 
До крајот на мечот двете екипи имаа по неколку изгледни шанси за нов погодок, но резутатот остана непроменет