Тенис
28. May 2018 - 11:50

Ролан Гарос остана без шампионка!

Голем шок за љубителите на тенисот на стартот на Ролан Гарос откако уште во 1. коло беше елиминирана бранителот на трофејот Јелена Остапенко која во два сета со 7-5 и 6-3 загуби од Украинката Јелена Козлова.

Козлова во 2.коло ќе игра со победникот од дуелот Азаренка-Синијакова.