Џет-Сет
12. April 2016 - 15:12

Рики Мартин има ново момче

Пејачот Рики Мартин повторно е ваљубен, барем ако се суди според фотографиите на кои се гледа како ужива во друштво на маркантен црн маж.

По прекинувањето на шесгодишната врска со Карлос Гонзалез Абел, фановите секогаш се обидуваат да ја спојат оваа поп ѕвезда со некој маж, но се чини дека ова навистина би можело да биде новиот избраник на неговото срце.

Како што јавуваат амриканските медиуми, „новиот избор“ на Рики е Јуан Јозеф (31), Швеѓанец кој со него патува по светот.

Тие се снимени заедно во Токио, Порто Рико, Њујорк и Малибу, а фотографии на кои се заедно на своите профили на социјалните мрежи објави и самиот Јуан.