Ф1
4. December 2015 - 9:17

Рено се враќа во Ф-1

Францускиот производител на автомобили Рено потврди дека од следната сезона се враќа во шампионатот во Ф-1 и тоа во конкуренција на конструктори. 

Автомобилскиот гигант кој доминираше на стартот од новиот милениум во комбинација со Ред Бул ќе ја заземе позицијата на Лотус. 
Возачи на тимот ќе бидат Малдонадо и дебитантот од В. Британија Џољон Палмер.