Македонија
9. February 2016 - 10:37

Распаднат женски труп пронајден во куќа во Прилеп

Распаднат женски труп вчера попладнето е пронајден во куќа на улицата „Браќа Ламески 1“ во Прилеп. Според основниот јавен обвинител Маријана Илиеска, станува збор за 49 годишната прилепчанка Милка Наумоска.
 
- Соседите почувствувале непријатна миризба и повикале полиција. Полицијата го нашла распаднатиот труп и според првичните сознанија, жената била мртва околу една година. Живеела со братот, но се смета дека тој бил со нарушено психичко здравје, изјави Илиеска.
 
Обвинителството побара обдукција за да се утврди причината за смртта, а истрагата треба да покаже што се случило.