Македонија
27. August 2019 - 17:49

Работник тешко повреден при пад од скеле во Гостивар

Вчера околу 15.00 часот во Полициската станица Гостивар било пријавено дека И.Б.(53) од с.Врбјани, додека изведувал градежни работи, паднал од импровизирано скеле, при што се здобил со тешки телесни повреди.

Тој бил пренесен во Ургентен центар Гостивар, каде му била укажана лекарска помош.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.