Македонија
28. August 2019 - 18:42

Работник додека извршувал работни задачи се здобил со повреди - пренесен на клиника

На 27.08.2019 во 15.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во комплексот клиники „Мајка Тереза“ бил донесен Н.Ц.(38) од с.Петровец, скопско, кој додека извршувал работни задачи во фирма каде бил вработен, се здобил со тешки телесни повреди. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.