Фудбал
27. February 2021 - 13:18

Работнички и Силекс го отвараат 20-коло во ПМФЛ

Со натпреварот Работнички – Силекс што ќе се игра пладнево во Скопје ќе беде отворена 20.тата рунда во ПМФЛ. 
 
Дуелот започнува од 14 часот, термин во кој утре на програмата се преостанатите пет средби.
 
Комплетни двојки за 20-коло во ПМФЛ
 
Сабота 
РАБОТНИЧКИ -  СИЛЕКС
Недела 
ШКЕНДИЈА -  ВАРДАР
ПЕЛИСТЕР -  РЕНОВА
БЕЛАСИЦА -  СТРУГА ТЛ
МАКЕДОНИЈА ЃП -  БОРЕЦ
ШКУПИ -  АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ 
 
ТАБЕЛА
1 ШКЕНДИЈА 42 бодови 
2 ШКУПИ 36 
3 МАКЕДОНИЈА Ѓ.П 34 
4 СТРУГА Т.Л. 29 
5 РАБОТНИЧКИ 27
6 ВАРДАР  26 
7 БОРЕЦ 25 
8 СИЛЕКС 22
9 ПЕЛИСТЕР 19 
10 РЕНОВА 19 
11 АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ 17 
12 БЕЛАСИЦА 12