Балкан
22. April 2021 - 21:43

Пукање во Сараево - две лица се повредени

Вечерва се случи пукање во сараевската населба Храсно, тоа беше потврдено за Кликс во Министерството за внатрешни работи на Сараевскиот кантон.

– Полицијата на кантонот Сараево беше известена околу 19 часот и 50 минути дека неидентификувани лица употребиле огнено оружје во улицата Азизе Чачирбеговиќ, општина Ново Сараево, при што две лица биле повредени и пренесени во УЦЦ Сараево за медицинска помош – рече Мирза Хаџиабдиќ, портпарол на КС Министерството за внатрешни работи.

Тој додаде дека полицијата е на терен, и презема мерки и активности за откривање и откривање на сторителот, пренесува Српскаинфо.

На местото на настанот има четири полициски возила и една брза помош.