Loading Video...
Свет
8. November 2018 - 18:38

Пукање во ноќен клуб во Лос Анџелес, 12 мртви

12 лица загинаа , кога вооружен маж упаднал во нокен бар во предградие на Лос Анцелес и од загсе непознати   причини почнал да пука во пристуните. Полицјата соопшти дека напаѓачот  е пронајден мртов во локалот но не откри други детали. Во барот  имало околу 200 студенти. Меѓу жртвите е и еден полицаец.