Македонија
24. February 2020 - 9:04

Пукање во Бутел - двајца повредени

Ноќеска околу 00:20 часот на улицата Ферид Бајрам во Бутел, било пукано со автоматско оружје кон возило по што тешко повредени се две лица. Со возило на Итна помош тие биле пренесени во приватната болница „Систина“.