Македонија
1. April 2024 - 14:28

Пукање во Арачиново, застрелан возачот на градоначалникот

Попладнево било пукано во автомобилот на  градоначалникот на општина Арачиново, Ридван Ибраими.

Во престрелката погоден e неговиот возач, кој во моментов се носи на комплексот клиники „Мајка тереза“, ова за Курир го потврдува министерот за внатрешни работи Панче Тошковски.

Припадници на полицијата се на терен, и вршат увид.

Наскоро подетални информаци.