Фудбал
15. February 2020 - 10:45

Прва МФЛ: Вардар и Македонија ЃП ја отвораат пролетната сезона

Со натпреварот Вардар - Македонија ЃП од 19. коло стартува пролетната сезона во домашното фудбалско првенство. 

Црвено-црните се лидер на табелата со 8 бодови предност пред конкурентите и во овој меч очекуваат победа и нов чекор кон титулата. 
Средбата започнува во 14ч на Арената Тоше Проески. 
Останатите натпревари се играат утре:
19.коло
Вардар - Македонија ЃП
Ренова -Силекс
Струга ТЛ-Работнички
Шкупи - Борец
Академија П.-Шкендија