Фудбал
9. November 2019 - 18:34

Прва МФЛ: Стоп за Вардар во Струга

Лидерот на прволигашката табела Вардар  по 12 средби е поразен на гостувањето во Струга од домашниот Трим Лум со 2-1. 

Стружани водеа со 2-0 со головите на Кировски и Арбен Тафе додека единствениот погодок за гостинскиот тим го постигна Мицевски од пенал. 
На останатите средби се постигнати следните резултати: 
ФУДБАЛ ПРВА ЛИГА  14. КОЛО
Силекс- Шкупи 1-0
Струга ТЛ – Вардар 2-1
Борец -Македонија ЃП 1-1
Ренова –А.Пандев  1-1
Работнички – Шкендија 
ТАБЕЛА 
Вардар 30
А.Пандев 26
Силекс 21
Шкупи 18
Македонија ЃП 18
Шкендија 18
Струга ТЛ 18
Ренова 15
Борец 15
Работнички 11