Фудбал
10. August 2019 - 19:46

Прва МФЛ: На стартот на новата сезона доминација на домаќините

Денеска стартуваше новата сезона во домашното фудбалско првенство.
Домашните екипи доминираа и остварија 4 победи на четирите средби. Во дербито А.Пандев со прекрасниот погодок на Сашко Пандев го совлада шампионот Шкендија.
РЕЗУЛТАТИ

ФУДБАЛ ПРВА ЛИГА

1.Коло

А.Пандев – Шкендија 1-0

Ренова – Силекс  1-0

Струга ТЛ- Работнички   2-1

Шкупи – Борец  2-0

Вардар – Македонија ЃП  нед. 17.30