Фудбал
29. February 2020 - 19:49

Прва МФЛ: Две средби ниту еден гол

Попладнево се одиграа две средби од 21. коло во домашното фудбалско првенство и завршија без голови. 

На Арената Тоше Проески  лидерот на табелата Вардар пропушти да освои три бода против градскиот ривал Работнички откако Мицевски во 97м не успеа да го совлада гостинскиот голман Јанков кој го одбрани неговиот удар. Средбата заврши со резултат 0-0. 
Без голови беше и во Струга каде домашниот Трим Лум го пречека забрефтаниот Силекс. 
Останатите средби се играа утре исто како и денешните без присуство на публика поради опасноста од коронавирусот. 

ФУДБАЛ ПРВА ЛИГА

19.коло

Вардар – Работнички 0-0

Струга ТЛ – Силекс  0-0

Шкендија – Македонија ЃП

А.Пандев – Борец

Шкупи – Ренова

ТАБЕЛА

  1. Вардар   43
  2. Силекс   32
  3. Шкендија  32
  4. Македонија ЃП 29
  5. А. Пандев    27
  6. Шкупи  25
  7. Струга ТЛ  25
  8. Работнички 22
  9. Ренова 22
  10. Борец   20