Фудбал
26. August 2015 - 18:58

Прва МФЛ: Доминација на домашните екипи

Попладнево се одиграа 4 средби од некомплетното 4. коло:

РЕЗУЛТАТИ, 4-ТО КОЛО
 
Вардар – Металург 1-0 (1-0)
 
Блажевски 15 п.,
 
Шкендија – Брегалница 5-1 (4-1)
 
Ибраими 15, 21, Хасани 32, Христов 44 аг., Алими 79 - Нацев 7
 
Силекс – Ренова 1-0 (1-0)
 
Недељковиќ 24 п.
 
Шкупи – Х. Турново 1-1 (0-0)
 
Ариф 70 - Пандев 90 п.
 
Младост Царев Двор – Работнички одложена
 
ТАБЕЛА: Вардар 10 бода, Силекс 10, Шкендија 9, Шкупи 6, Х. Турново 5, Работнички 3 (-2), Брегалница 3, Младост ЦД 3 (-1), Металург 1, Ренова 0 (-1).