Џет-Сет
10. March 2022 - 14:39

Прв настап во живо на Андреа со евровизиската песна „Circles“ | ВИДЕО

Андреа го започна походот за освојување на европската публика. Младата пејачка, која годинава ќе нè преставува на Евровизија, за првпат ја изведе во живо „Circles“ и тоа во нејзината финална верзија.

22-годишната музичарка настапи во ревијалната програма на манифестацијата со која Романија избираше свој претставник на популарниот музички натпревар.