Македонија
6. January 2021 - 18:48

Пронајдено украдено возило, претрес во Грчец, едно лице приведено

На 05.01.2021 по преземени мерки и активности полициски службеници од СВР Скопје го пронашле возилото „ауди 6 кватро“, кое претходниот ден било пријавено дека е одземено на бул. „Партизански одреди“ во Скопје.

Во врска со случајот приведен е Н.Ш. (34) од Грчец, а извршен е и претрес во дом на Н.Ш. со цел целосно расчистување на случајот