Македонија
8. March 2021 - 17:19

Пронајдено починато лице во водите на Вардар близу Долно Лисиче

На 07.03.2021 во 15:42 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с.Долно Лисиче, скопско, на брегот на реката Вардар било пронајдено починато лице. По наредба на Јавен обвинител телото било предадено за обдукција.