Македонија
1. April 2020 - 16:25

Пронајдени се и одземени три најлонски ќесички со кокаин во Охрид

На 31.03.2020 година во 20:20 часот на бул.„Туристичка“ во Охрид, при извршен преглед врз А.М.(23) од Охрид, пронајдени се и одземени три најлонски ќесички со кокаин. Дополнително, по извршен претрес во неговиот дом, пронајдени се кокаин и марихуана, подготвени за натамошна продажба. А.М. е приведен и лишен од слобода, а по документирање на случајот, против него ќе биде поднесена кривична пријава.