Македонија
9. September 2019 - 10:26

Пронајдена марихуана кај велешанец

На 08.09.2019 во 15,00 часот полициски службеници од СВР Скопје на улицата “Јадранска магистрала“ го лишиле од слобода С.Н.(21) од Велес затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. Тој бил приведен во Полициската станица Чаир и по документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.