Македонија
26. September 2019 - 10:12

Пронајдена марихуана кај 47-годишен скопјанец

На 26.09.2019 во 00.20 часот полициски службеници од СВР Скопје на ул.„Венјамин Манчуковски“ го привеле К.Р.(47) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена прашкаста материја. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.