Македонија
9. September 2019 - 10:28

Пронајдена марихуана кај 22-годишен скопјанец

На 08.09.2019 во 16,10 часот во Полициската станица Гази Баба бил лишен од слобода Б.И.(22) од Скопје затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана.По документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.