Македонија
21. September 2019 - 20:44

Пронајдена марихуана кај 18-годишен кумановец

На 21.09.2019 во 00.30 часот полициски службеници од СВР Куманово, на ул.„Иво Лола Рибар“ го привеле Т.Р.(18) од Куманово поради тоа што при преглед кај него била пронајдена марихуана. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.